Wczytuję dane...

Saksofony

Saksofony to jedne z najbardziej znanych i rozpoznawalnych instrumentów dętych drewnianych. Najczęściej saksofon kojarzy się z jazzem, ale coraz częściej również z muzyką klasyczną. W ofercie naszej firmy znajdują się najpopularniejsze odmiany saksofonów oraz w każdej cenie – sopranowy, altowy, tenorowy oraz barytonowy, jak również rzadziej używane rodzaje saksofonów, takich jak sopraninowy czy basowy.

Oferujemy wyłącznie solidnie i precyzyjnie wykonane saksofony i inne instrumenty muzyczne najbardziej prestiżowych producentów jak Henri Selmer Paris, Lupifaro, Forestone, czy LC saksofon. Dzięki tak dobranemu asortymentowi saksofonów w przystępnych cenach, możemy zagwarantować, że zakupione u nas konstrukcje będą mogły niezawodnie służyć przez lata, niezależnie od intensywności ćwiczeń.

Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, dlatego też, oprócz saksofonów w dobrej cenie i innych instrumentów muzycznych w wersji standardowej, proponujemy również te o oryginalnych wykończeniach. Zapraszamy!

Jakie są rodzaje saksofonów?

W grupie aerofonów stroikowych znaleźć można wiele modeli saksofonów. Takie instrumenty dęte drewniane są dość popularne, a dostępność sporej liczby ich rodzajów pomaga w dopasowaniu odpowiedniego typu do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Złote, atrakcyjnie wyglądające elementy i jednocześnie niska cena to cechy wersji sopranowej, która dostępna jest w naszym sklepie muzycznym. To obecnie najpopularniejszy wariant wybierany zarówno przez doświadczonych specjalistów grających w orkiestrach symfonicznych, jak i amatorów dopiero pobierających naukę z obsługi saksofonu – w tym także dzieci.

W takim samym stroju są budowane również instrumenty dęte drewniane określane jako tenorowe. Modele te są średniej wielkości, mają charakterystyczny, utożsamiany z opisywaną grupą aerofonów stroikowych kształt. Złote saksofony w atrakcyjnej cenie proponowane w naszym sklepie muzycznym występują też w wersji altowej. To właśnie ten typ cieszy się największą popularnością i uznaniem wśród użytkowników. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do dwóch wcześniej wspomnianych rodzajów, w tym wypadku występuje strój Es zamiast B. To cecha wspólna łącząca altowy instrument dęty z jego kolejnymi wariantami: barytonowym oraz kontrabasowym.

Łączna liczba wersji saksofonów, które najczęściej występują jako złote aerofony stroikowe, wynosi aż 9. Do wymienionych już modeli należy zaliczyć ponadto: soprillo, sopraninowy, basowy oraz subkontrabasowy. Poszczególne z nich mona nabyć w niskiej cenie w naszym sklepie muzycznym online – bez wychodzenia z domu. To wygodne rozwiązanie, które warto jednak poprzedzić dokładnym zapoznaniem się z opisem konkretnego instrumentu dętego drewnianego z asortymentu. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Co jest istotne przy wyborze saksofonu?

Wiele rodzajów wspomnianych aerofonów stroikowych nierzadko utrudnia ich zakup. Choć złote saksofony w atrakcyjnej cenie pochodzące z rynku wtórnego to kusząca propozycja dla amatora, dobrym wyjściem jest nabycie nowego sprzętu w sprawdzonym sklepie muzycznym – takim jak nasz. Kluczowe są wymiary instrumentów dętych tego typu. To właśnie pod tym kątem trzeba je wybierać – dopasowując ich gabaryty do sylwetki użytkownika. Wielkość poszczególnych modeli pozwala kupić odpowiedni wariant zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a także dzieci.

Podczas zakupu opisywanych złotych saksofonów nierzadko istotną kwestią jest ponadto cena. Warto jednak pamiętać, że rośnie ona wraz z wyższą jakością wykonania przyrządu. Aerofony stroikowe o takiej charakterystyce są obecnie produkowane maszynowo i ręcznie. Pierwsza metoda przygotowania instrumentów dętych drewnianych jest precyzyjna, a przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów gwarantuje doskonałe brzmienie. W naszym sklepie muzycznym znajdują się wyłącznie modele pochodzące z najlepszych światowych marek. Ma to odzwierciedlenie np. w kontekście dokładności szlifowania powierzchni złotego saksofonu oraz rodzaju warstwy ochronnej w postaci specjalnego lakieru – zapewnia ona pożądaną jakość wydawanych dźwięków.

Niewielkie elementy kluczowe przy eksploatacji opisywanego instrumentu dętego drewnianego również muszą być wykonane z właściwych materiałów. Metalowa podpórka pod kciuk, skórzane poduszki wyposażone w dodatkowe rezonatory czy sprężynki przygotowane ze stali nierdzewnej zapewnią pożądaną trwałość, którą będzie się wyróżniał złoty saksofon. Cena może być w tym wypadku wyższa niż przy zakupie gorszej jakości aerofonów stroikowych, ale należy pamiętać, że jest to przeważnie wybór na długie lata eksploatacji.

Saksofon – czemu warto nabyć go w naszym sklepie muzycznym?

Rozpoczęcie nauki gry na wspomnianym instrumencie dętym wymaga zainwestowania w dobrze dopasowany do możliwości i potrzeb model. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasz asortyment jest w tym zakresie szeroki. Zadbaliśmy o to, by każdy z zainteresowanych mógł znaleźć w ofercie idealnie odpowiadający mu saksofon. Sklep muzyczny jest ponadto miejscem, w którym klienci otrzymają wszelkie niezbędne porady w przypadku ewentualnych wątpliwości podczas zakupu.

W ciągu wielu lat prowadzenia działalności nawiązaliśmy szereg relacji biznesowych, które pozwalają na sprzedaż najwyższej jakości złotych aerofonów stroikowych w atrakcyjnych, niskich cenach. Przyjmujemy płatność zarówno gotówką oraz kartą, jak i np. w systemie ratalnym lub w ramach finansowania w formie leasingu. Do każdego oferowanego modelu możemy dodatkowo dołączyć wybrane akcesoria, które m.in. zabezpieczą instrumenty dęte. Saksofon dostarczamy w krótkim czasie od złożenia zamówienia, a przesyłkę przygotowujemy w taki sposób, by zapewnić przewożonemu przyrządowi maksymalną ochronę podczas transportu. Udzielamy też dokładnych informacji na temat złotych, brązowych czy srebrnych modeli dostępnych aktualnie w asortymencie sklepu muzycznego – zapraszamy do kontaktu!

Sortuj według: Wyświetl po produktów