Wczytuję dane...

Futerały - dęte drewniane

Odpowiednie zabezpieczenie klarnetu czy fletu na czas podróży jest kluczowe w kontekście utrzymania ich w nienagannym stanie. Jako ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami można zastosować w takim przypadku specjalistyczne futerały na instrumenty dęte drewniane. Tego typu akcesoria znajdują się w asortymencie naszego sklepu z artykułami muzycznymi. Proponujemy wysokiej klasy pokrowce, które dostępne są w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do ich zamawiania!

Przed czym futerał jest w stanie ochronić instrument dęty drewniany?

Podczas transportowania saksofonów, obojów, a także wspomnianych już klarnetów i fletów, istotne jest ich właściwe zabezpieczenie m.in. przed czynnikami zewnętrznymi. Jednym z nich jest problematyczna wilgoć. W momencie gdy przedostanie się ona do poszczególnych elementów wymienionych przyrządów, może dojść do ich uszkodzenia. Futerały na instrumenty muzyczne, w tym właśnie dęte drewniane, zapobiegają takim sytuacjom. Wysokiej jakości modele pokrowców dostępne w naszym sklepie są szczelne, dzięki czemu uniemożliwiają wodzie przedostanie się do ich wnętrza.

Problematyczny jest też kurz. Łatwo osadza się on na niezabezpieczonych saksofonach czy klarnetach. Może powodować zniekształcenia wytwarzanych dźwięków. Korzystanie z instrumentów muzycznych z grupy dętych drewnianych jest w takim wypadku niehigieniczne. Aby uniknąć konieczności czasochłonnego i nierzadko bardzo trudnego usuwania kurzu, warto zastosować dobrej jakości futerał. Pokrowiec stanowi również ochronę przed zróżnicowanymi temperaturami czy promieniowaniem słonecznym, mogącym mieć negatywny wpływ np. na zewnętrzną powłokę, którą pokryty jest instrument muzyczny.

Flety poprzeczne, klarnety, oboje i inne przyrządy zaliczane do dętych drewnianych, warto zabezpieczać też przed konsekwencjami upadku z wysokości. Futerały zapewniają w takich sytuacjach odpowiednią amortyzację. Chronią przed przetarciami, które powstają np. w wyniku kontaktu instrumentu muzycznego z elementem obiektu, np. ścianą, a także innymi przeszkodami.

Jakie są rodzaje futerałów na instrumenty dęte drewniane?

Wspomniane klarnety, flety, oboje czy saksofony, należące do grupy dętych drewnianych, zabezpiecza się za pomocą różnego rodzaju pokrowców. Popularne są futerały z miękkich materiałów. Wyróżniają się niską ceną, lekkością i funkcjonalnością. Do częstszych podróży, w których uwzględniane są przeloty czy przejazdy autokarami i tym samym konieczność umieszczenia sprzętu w luku bagażowym, lepiej nadadzą się natomiast twardsze modele z tworzyw sztucznych lub nawet drewna. Chętnie wybierane są również piankowe.

Poszczególne typy futerałów do instrumentów muzycznych dętych drewnianych można znaleźć w szerokim asortymencie naszego sklepu. Nieustannie aktualizujemy ofertę, dbając o uzupełnianie jej najwyższej jakości artykułami od sprawdzonych producentów. Gwarantujemy szybką realizację zamówień i fachowe doradztwo przy wyborze opisywanych pokrowców. Akcesoria tego typu proponujemy w atrakcyjnych cenach – zapraszamy do ich zamawiania!

Sortuj według: Wyświetl po produktów