Wczytuję dane...

Klarnety

Wśród wielu instrumentów muzycznych, wykorzystywanych w orkiestrach symfonicznych, charakterystycznym dźwiękiem wyróżniają się klarnety. Klarnety to dęte instrumenty drewniane, które są zaliczane do grupy aerofonów piszczałkowych, w których dźwięk powstaje poprzez doprowadzenie do drgań niewielkiego kawałka trzciny umieszczonego na ustniku.

Asortyment produktów naszej firmy obejmuje szeroki wybór instrumentów muzycznych online, takich jak klarnety B, A i klarnety basowe, a także altowe, kontraltowe, czy kontrabasowe. Dla miłośników tej grupy instrumentów, proponujemy także rożki basetowe w stroju F, popularne szczególnie w XVIII wieku.

Większość oferowanych przez naszą firmę klarnetów wykonana jest z wytrzymałego i niezwykle estetycznego drewna hebanowego, w których mechanika zwykle jest posrebrzana. Tak dobrane materiały gwarantują nie tylko piękny wygląd, ale także odpowiednią wytrzymałość.

Zadbaliśmy również o to, aby oferowane przez nas klarnety muzyczne wyróżniały się wyjątkowym brzmieniem, jak również swobodą gry.

Jesteś początkującym muzykiem, a Twoja historia z aerofonami dopiero się rozpoczyna? A może potrzebujesz prawdziwego instrumentu dętego, który zaspokoi nawet wysokie wymagania w tej materii? W takim razie lepiej trafić nie mogłeś. Oferujemy profesjonalne klarnety w najlepszych cenach, które spełnią Twoje największe marzenia. A wszystkie z nich są dostępne online. Już teraz sprawdź nasz asortyment i wybierz coś dla siebie!

Krótka charakterystyka klarnetów

Na początku warto zwrócić uwagę, że klarnet to instrument dęty drewniany, który zalicza się do grupy aerofonów stroikowych. Jego brzmienie w doskonały sposób uzupełnia każdą orkiestrę, jak i dźwięki wydobywające się kwartetów smyczkowych, czy też urządzeń blaszanych. Dzięki temu świetnie współgra z pozostałymi elementami większego instrumentarium. Nie stanowi to jednak najmniejszej przeszkody, aby solowa gra była równie atrakcyjna. Dlatego też niezależnie od preferencji, prezentujemy wybrane propozycje online w najlepszych cenach.

Na klarnecie można grać zarówno utwory spokojne, jak i te, których aranżacja jest niezwykle dynamiczna. Jego popularność wzrastała nieprzerwanie od połowy XVIII wieku, aż do momentu zmian dominujących nurtów w kulturze. Niezależnie jednak od ogólnych trendów, nadal jest chętnie wykorzystywany w jazzie oraz muzyce ludowej. Przedstawiane instrumenty dęte, do której to grupy należy klarnet, można podzielić na następujące kategorie:

 • basowe,
 • altowe,
 • piccolo,
 • kontrabasowe,
 • oraz rożek basetowy.

Interesujące walory brzmieniowe oraz specyfika subtelnego charakteru wydobywanego dźwięku sprawiają, że klarnet to instrument, którego ceny cały czas utrzymują się na stabilnym poziomie.

Jak zbudowany jest klarnet?

Choć nie każdą wiedzę można pozyskać online, postaramy się przybliżyć szczegóły. Do budowy używa się zwykle solidnego, twardego oraz rzadkiego drewna z Afryki o nazwie Grenadilla. Równie popularny jest gatunek Honduran Rosewood czy też Mozambican Ebony. Pozostałe komponenty są wykonane ze specyficznego stopu niklu, miedzi oraz cynku. Niektóre tanie modele zbudowano z tworzywa sztucznego w całości. Wyjątkowy instrument dęty, jakim jest klarnet, składa się z kilku elementów, które stanowią o jego specyfice brzmienia. Do najważniejszych z nich zaliczają się:

 • cylindryczna rura z otworami, która jest zamykana za pomocą klap,
 • ustnik,
 • stroik,
 • baryłka,
 • korpus dolny oraz górny,
 • a także czara głosowa.

Warto nadmienić, że nieużywany instrument dęty powinien być przechowywany w futerale, bezwzględnie w formie rozłożonej. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę jego cenę. Osobne elementy należy montować razem tylko w przypadku chęci gry. Pozwala to na wydłużenie żywotności oraz zachowanie walorów brzmieniowych. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymarzony egzemplarz wybrać w formie online w najlepszej cenie.

Jaki klarnet wybrać najlepiej?

Na to pytanie nie ma jednej słusznej odpowiedzi. Na wstępie należy określić, jakie będzie jego przeznaczenie – klasyczna muzyka orkiestrowa, a może współczesne formy jazzowe? Wiele inspiracji można czerpać online, natomiast warto wybrać się do filharmonii lub na koncert. Bogata oferta naszego sklepu sprawia, że można wybrać odpowiedni egzemplarz zarówno do celów amatorskich, jak i profesjonalnych. 

Wszystkie oferowane przez nas klarnety oraz ich ceny są ze sobą połączone. Im wyższa jakość instrumentu dętego, tym więcej trzeba za niego zapłacić. Niemniej jednak wpływa to w dużej mierze na jego trwałość oraz charakter brzmieniowy, których to walorów nie sposób zweryfikować online.

Zobacz naszą ofertę!

Oferujemy najlepsze dęte instrumenty online, które spełnią wymagania nawet profesjonalnych muzyków sesyjnych. Każdy klarnet oraz jego cena zostały dopasowane do warunków rynkowych tak, aby zaproponować najbardziej korzystne rozwiązanie dla klientów. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji i postaramy się pomóc w każdej sprawie. Już teraz zdecyduj się na zakup i ciesz się wymarzonym sprzętem muzycznym przez długie lata! Gwarantujemy pełne zadowolenie.

Sortuj według: Wyświetl po produktów