Wczytuję dane...

Pulpity i lampki

Pulpit do nut to podstawa! Bez względu na to czy są to członkowie orkiestry, czy muzycy grający jedynie w domu, wszystkim, są potrzebne pulpity do nut. Tego typu urządzenia są niezwykle wygodne i znacznie zwiększają komfort grającego, głównie dzięki regulacji wysokości, która umożliwia dopasowanie jej do potrzeb użytkowników.

Pulpity w większości modeli można łatwo składać i rozkładać w razie potrzeby. Takie rozwiązanie sprawia, że można je łatwo transportować, dzięki czemu muzycy mogą je ze sobą wszędzie zabrać. Większość modeli posiada również specjalną torbę pozwalającą na wygodne przeniesienie stojaka.

W ofercie oprócz pulpitów do nut mamy również lampki do nut, które można łatwo zamocować na stojaku i oświetlić dźwięki znajdujące się na pięciolinii. Swoje zastosowanie będą miały zwłaszcza w słabo oświetlonych pomieszczeniach, ponieważ światło lampki pozwoli użytkownikowi na lepszy odczyt dźwięków podczas gry.

Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia z grą na instrumentach, doskonale zdaje sobie sprawię z tego, jak dużym ułatwieniem są pulpity muzyczne. Niezależnie od poziomu zaawansowania, zarówno w przypadku początkujących muzyków, jak i doświadczonych solistów, wszelkie akcesoria do nut stanowią  podstawę komfortu gry. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę duże występy – choć wygoda może być kluczowa również w przypadku gry podczas kameralnego przyjęcia rodzinnego. Dlatego też oferujemy szereg profesjonalnych rozwiązań, które ułatwią życie każdemu muzykowi.

Komfort to podstawa

Każdy profesjonalny pulpit muzyczny do nut ma określone właściwości, które wpływają na jego użyteczność. Można wybrać tanie rozwiązania, niemniej  należy mieć na uwadze wąski zakres możliwości zastosowania. Dobra konstrukcja powinna przede wszystkim być stabilna, co zapewnia bezpieczeństwo gry. Szeroki oraz ciężki trójnóg zapobiegnie przewróceniu się statywu, natomiast pełny blat uniemożliwi prześwitywanie kartek.

Dobrze zaprojektowany pulpit muzyczny do nut będzie miał również szerokie opcje regulacji. Takie parametry jak kąt nachylenia oraz wysokość pozwolą na indywidualne dopasowanie do każdego muzyka. W przypadku grania na żywo nawet najmniejszy szczegół może mieć istotne znaczenie. Wygodna pozycja muzyka sprawi, że nie będzie musiał koncentrować się na niepotrzebnych aspektach.

Jak wybrać pulpit do nut?

Przede wszystkim należy kierować się własnymi potrzebami, chociaż istnieje szereg właściwości sprawiających, że konkretne pulpity muzyczne do nut będą uniwersalne. Warto mieć na uwadze stabilność. Solidne konstrukcje pozostaną niezachwiane nawet w przypadku niechcianego potrącenia – zarówno przez muzyka wykonującego daną partię, jak i kogoś z obsługi. Duży, rozkładany blat sprawi, że będzie można na nim rozłożyć więcej nut, co może być szczególne istotne w przypadku długich i rozwiniętych utworów. Nie bez znaczenia jest również pokrowiec, który powinien stanowić dobre zabezpieczenie podczas transportu.

Oprócz tego dobrze, aby pulpit muzyczny był w miarę możliwości lekki. W przypadku częstego używania poza domem pozwoli to na oszczędzenie kręgosłupa – w końcu niektóre instrumenty są wystarczająco ciężkie same w sobie. Jeżeli chcesz, aby wybrany przez Ciebie statyw służył przez lata, warto mieć na uwadze możliwość szerokiej regulacji. Ma to szczególny wpływ na młodych uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę i cały czas rosną. Niezależnie od preferencji, już teraz zapraszamy do zakupów!

Sortuj według: Wyświetl po produktów