Wczytuję dane...

Paski i szelki

Komfort podczas grania na różnego rodzaju instrumentach muzycznych jest kluczowy. Z tego względu dobrym pomysłem jest zakup takich akcesoriów jak specjalne paski i szelki, które znacząco odciążają ręce podczas korzystania np. z klarnetu, saksofonu, ale też gitary. Produkty wysokiej jakości o takim zastosowaniu dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem!

Do jakich instrumentów muzycznych warto dobrać paski i szelki?

Opisywane gadżety ułatwiają grę przede wszystkim na instrumentach muzycznych o sporych gabarytach, które dodatkowo wyróżniają się dużą wagą. Jednym z nich jest wspomniany już saksofon. W wariancie altowym jego masa własna wynosi najczęściej około 3 kilogramy, natomiast w przypadku modeli barytonowych – nawet 7 kilogramów. Paski i szelki są zatem wręcz niezbędnym akcesorium dla intensywnie ćwiczących muzyków. Dotyczy to także użytkowników tub. Są to instrumenty dęte blaszane, które z powodu rozmiarów trudno jest utrzymać w rękach bez dodatkowych pomocy.

Dostępne w naszym sklepie internetowym gadżety muzyczne ułatwiają również korzystanie ze znacznie mniejszych przyrządów do wytwarzania dźwięków. Paski i szelki o specjalnej budowie przydają się bowiem np. podczas grania na klarnecie. Ich wykorzystanie jest też zalecane przy użytkowaniu gitar akustycznych i elektrycznych. Okazują się ponadto niezbędne w przypadku podtrzymywania takich instrumentów muzycznych jak akordeon. W niektórych wariantach może on ważyć nawet kilkanaście kilogramów. Gra na stojąco bez odpowiednich pasków lub szelek jest w tej sytuacji bardzo niekomfortowa, a najczęściej wręcz niemożliwa.

Na co zwrócić uwagę, wybierając paski i szelki do instrumentów muzycznych?

Podstawową kwestią w kontekście zakupu opisywanych akcesoriów jest ich dopasowanie pod kątem rozmiaru. Większość modeli można w tym zakresie dowolnie regulować – warto sprawdzić, czy konkretne paski i szelki do instrumentów muzycznych mają takie udogodnienie. Istotna jest ponadto ich budowa. Elementy powodujące największy nacisk i jednocześnie często mające bezpośredni kontakt ze skórą użytkownika powinny być wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów. Jednym z zalecanych rozwiązań w tym zakresie są neoprenowe ochraniacze.

Ważne okazują się ponadto dodatkowe ułatwienia, w jakie producent wyposażył konkretne szelki i paski. To szczególnie istotne w przypadku cięższych instrumentów muzycznych – przy korzystaniu z nich komfort zwiększa system kontroli rozciągania z charakterystycznym efektem amortyzującym. W razie wątpliwości przy wyborze odpowiednich akcesoriów gwarantujemy klientom kompleksowe doradztwo. Zainteresowanych zakupem serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat produktów dostępnych aktualnie w ofercie naszego sklepu internetowego!

Sortuj według: Wyświetl po produktów