Wczytuję dane...

Mikrofony

W przypadku przekazywania dźwięków za pomocą instrumentów muzycznych istotne jest, by były one dobrze słyszalne przez odbiorców. Z tego względu m.in. do skrzypiec czy trąbek montuje się specjalne, bardzo czułe mikrofony, które podłączone są jednocześnie do systemu przekazującego odtwarzane melodie np. do głośników stereo. W naszym sklepie dostępne są tego typu urządzenia – zapraszamy do zapoznania się z ich charakterystyką!

Mikrofony do instrumentów muzycznych – czym powinny się wyróżniać?

Parametry sprzętu odpowiedzialnego za rejestrowanie dźwięków w przypadku łączenia go np. ze skrzypcami są kluczowe dla osiągnięcia pożądanej czystości nagrania. Najlepsze mikrofony do instrumentów muzycznych osiągają pasmo przenoszenia na poziomie od 20 do nawet 20 000 Hz. Istotna jest ponadto czułość dynamiczna konkretnego modelu. Wyższe wartości w tym zakresie mają wersje małomembranowe, natomiast alternatywne dla nich warianty LDM zapewnią optymalny poziom wzmocnienia dla odtwarzanych melodii, polepszając jakość ich odsłuchu.

Oprócz właściwości technicznych przy zakupie w naszym sklepie takich produktów jak mikrofony do instrumentów muzycznych warto mieć na uwadze wygodę ich użytkowania. Muszą być praktyczne i umożliwiać łatwe zamontowanie np. na bocznej ścianie pudła rezonansowego. Nawet w przypadku tańszych skrzypiec czy gitar akustycznych zalecamy, by unikać konieczności przeprowadzania ingerencji lutniczych w celu połączenia urządzenia z instrumentem. Przy dopasowaniu produktu do konkretnego zastosowania pomocna jest rozpiętość oferty, którą może pochwalić się nasz sklep muzyczny. Mikrofony proponujemy w wielu wariantach, a klientom gwarantujemy fachowe doradztwo w razie ewentualnych wątpliwości.

Do jakich instrumentów muzycznych można podłączyć specjalny mikrofon?

Opisywany sprzęt służący do rejestrowania dźwięków i elektronicznego ich wspomagania doskonale sprawdza się m.in. podczas gry na wspomnianych już skrzypcach. Korzystają z niego również właściciele większych instrumentów smyczkowych, np. kontrabasu czy wiolonczeli. Mikrofony na specjalnych przystawkach jednopunktowych muszą być w przypadku tych ostatnich bardzo czułe ze względu na występowanie niskich tonów. W naszym sklepie muzycznym z powodzeniem można znaleźć tego typu produkty, które zapewnią idealną jakość zarejestrowanego dźwięku.

Sprzęt rejestrujący świetnie nadaje się też, by podłączyć go do popularnych gitar akustycznych, fletu, trąbki, fagotu czy skrzydłówki. Warto jednak pamiętać, by mikrofony dobrać odpowiednio pod kątem liczby użytkowanych jednocześnie instrumentów muzycznych. Jesteśmy w stanie wskazać, które modele dostępne aktualnie w ofercie sklepu będą najlepsze do konkretnego zastosowania. Po więcej informacji zapraszamy zainteresowanych do kontaktu, a zdecydowanych klientów – do składania zamówień!

Sortuj według: Wyświetl po produktów