Wczytuję dane...

Futerały - dęte blaszane

Do odpowiedniego przechowywania instrumentów muzycznych dętych blaszanych służą specjalne futerały. Są one we właściwy sposób wyprofilowane, dzięki czemu idealnie pasują do kształtu np. puzonu, waltorni czy trąbki. Proponujemy wyroby z wysokiej jakości materiałów, które wyróżniają się sporą wytrzymałością. Charakteryzuje je ponadto funkcjonalność – praktyczne rozwiązania pozwalają na wygodne i bezpieczne przenoszenie wspomnianych przyrządów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu w tym zakresie!

Jakie instrumenty muzyczne dęte blaszane należy przechowywać w futerale?

Transportowanie wspomnianych już instrumentów muzycznych dętych blaszanych to niełatwe zadanie – głównie ze względu na ich nietuzinkowy kształt oraz nierzadko spore gabaryty. Są dość nieporęczne, co czyni je trudnymi w przewożeniu. Problemem jest też możliwość łatwego uszkodzenia np. puzonu. Najczęściej dochodzi do zarysowania powierzchni, czego można uniknąć, stosując odpowiednie futerały.

W przypadku opisywanej grupy instrumentów muzycznych dętych blaszanych w torbach o właściwym wyprofilowaniu wygodnie przenosić można przede wszystkim kornety i dość kompaktowe trąbki. Co ciekawe, może być ich nawet kilka. Nadające się do takich transportów futerały są dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego. Proponujemy ponadto modele przeznaczone dla właścicieli wspomnianych wcześniej puzonów, a także waltorni, czyli popularnych rogów. W odpowiednich walizkach można przechowywać bezpiecznie również bardzo duże tuby.

Dlaczego i kiedy warto stosować futerały na instrumenty dęte blaszane?

Trąbki czy saksofony są przeważnie bardzo kosztowne. Wynika to z ich budowy – możliwość wydawania konkretnych dźwięków wymaga zachowania niezwykłej precyzji przy łączeniu ze sobą nawet najmniejszych elementów w opisywanych przyrządach. Futerały na instrumenty muzyczne dęte blaszane pozwalają zapobiec zniszczeniom, jakie mogą nastąpić podczas transportowania rogu lub puzonu, ale też w trakcie ich przechowywania – np. przez przypadkowy upadek lub uderzenie. Powodów, dla których warto kupić opisywane torby czy plecaki specjalistyczne, jest jednak więcej.

Przede wszystkim ma to znaczenie w kontekście samego użytkowania instrumentów muzycznych dętych blaszanych. Właściwe futerały pozwalają ochronić je przed działaniem rozmaitych czynników zewnętrznych. Szczególnie problematyczne są opady atmosferyczne, a także wahania temperatur. Oprócz uszkodzeń mogą spowodować uciążliwe rozstrajanie przyrządów, co z kolei wymusza ich ponowną kalibrację. Proces ten bywa czasochłonny i kosztowny, dlatego lepszym wyjściem jest zabezpieczenie instrumentu muzycznego dętego blaszanego za pomocą odpowiedniego futerału.

To doskonałe rozwiązanie zarówno dla muzyków podróżujących w ramach tras koncertowych, jak i uczniów szkół, w których prowadzone są zajęcia z zakresu użytkowania np. trąbki czy puzonu. W razie wątpliwości przy wyborze zapraszamy do kontaktu!

Sortuj według: Wyświetl po produktów