Wczytuję dane...

Stroiki do oboju i fagotu

Poszczególne elementy składowe instrumentów muzycznych mają nierzadko ogromny wpływ na komfort ich użytkowania czy barwę uzyskiwanych dźwięków. Dobrym przykładem jest stroik do oboju. Takie akcesoria można znaleźć w asortymencie naszego sklepu. Jesteśmy w stanie doradzić przy ich zakupie – po więcej informacji na temat poszczególnych produktów zapraszamy do kontaktu.

Jak zbudowane są stroiki do oboju?

Opisywane artykuły mają dość prostą budowę. Stroiki do oboju składają się bowiem przede wszystkim z metalowej rurki montowanej bezpośrednio w instrumencie oraz trzciny. Pierwszy z wymienionych elementów różni się w poszczególnych egzemplarzach – miewa inną średnicę, czyli przekrój stożka, a także długość. Producenci wykorzystują również rozmaite materiały do przygotowania wspomnianych części. To m.in. złoto, srebro, mosiądz oraz nikiel.

Aby uzyskać pożądaną stabilność całego wyrobu, rurkę i trzcinę łączy się poprzez użycie specjalnej nitki. Musi być ona elastyczna, co pozwoli łatwo dopasować ją do parametrów, którymi wyróżnia się dany stroik. Obój wzbogacony o wysokiej jakości akcesorium tego typu staje się instrumentem wygodnym w eksploatacji, a także zapewniającym wytwarzanie dźwięków o oczekiwanej barwie.

Pod jakim kątem należy wybrać stroik do oboju?

Dostępne w naszym sklepie stroiki dopasowuje się przede wszystkim do preferencji muzyka. W przypadku najmłodszych użytkowników wyborem tego elementu powinien zająć się pedagog kierujący naukę gry na oboju. Przy większych umiejętnościach i nabyciu wiedzy z zakresu budowy wspomnianych akcesoriów, podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, zastosowane materiały, a także fason całego produktu. Wpływ na samo korzystanie z instrumentu ma natomiast rozmiar rurki. Krótsze modele zapewniają wyższą intonację, natomiast dłuższe – niższą. Ostateczną decyzję dobrze jest podjąć po konsultacjach ze specjalistą z naszego sklepu. Zapewniamy fachowe doradztwo w tym zakresie – zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Sortuj według: Wyświetl po produktów