Wczytuję dane...

Trąbki

Trąbki muzyczne - posiadamy w naszym asortymencie kilkadziesiąt rodzajów tych instrumentów, dostosowanych do skali umiejętności muzyków, którzy zdecydują się skorzystać z naszej oferty. Oferujemy trąbki zarówno dla młodych, początkujących osób, jak i doświadczonych instrumentalistów. Mamy także trąbki dla dzieci, rozpoczynających przygodę z grą na instrumentach. Korzystamy z nowoczesnych projektów, ale czerpiemy także inspiracje z klasycznych wzorców trąbek muzycznych.

Niektóre z produktów dostępnych w naszym internetowym sklepie z instrumentami muzycznymi są posrebrzane, zaś inne zostały wykończone złotym lub bezbarwnym lakierem. Trąbki sprawdzają się w przypadku muzyków wykonujących muzykę klasyczną, ale także dla osób grających muzykę popularną. Do wszystkich instrumentów proponujemy w zestawie futerał, dzięki któremu można wygodnie i bezpiecznie przenosić instrument i transportować go.

Ten specyficzny instrument od lat przyciąga wzrok wielu entuzjastów jazzu i nie tylko, zachwycając swoim majestatycznym kształtem oraz magicznym brzmieniem. Trąbki muzyczne przez wielu uznawane są jako niezwykle trudne do nauki, niemniej jednak wiele zależy od indywidualnych preferencji osoby grającej, jak np. umiejętność odpowiedniego ułożenia warg, czy nawet całej jamy ustnej. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i osób początkujących. Istotny wpływ na charakter wydobywanego dźwięku ma również poziom sprzętu, na którym gramy.

Trąbki oferowane przez nasz sklep muzyczny to wyłącznie wysokojakościowe propozycje renomowanych producentów. W naszym asortymencie posiadamy kilkadziesiąt rodzajów tych instrumentów, dostosowanych do skali umiejętności muzyków, którzy zdecydują się skorzystać z naszej oferty. Posiadamy asortyment zarówno dla młodych, początkujących osób, jak i doświadczonych instrumentalistów. Mamy także trąbki dla dzieci, rozpoczynających przygodę z grą na instrumentach. Korzystamy z nowoczesnych projektów, ale czerpiemy także inspiracje z klasycznych wzorców trąbek muzycznych.

Historia instrumentu

Na wstępnie warto nadmienić kilka istotnych faktów o tym szlachetnym instrumencie muzycznym, który znajdziesz w naszym sklepie. Historia tego aerofonu ustnikowego sięga czasów średniowiecznych, choć to w 1813 roku uformowano kształt, który pozostał z nami aż do dziś. To właśnie wtedy trąbka została wyposażona w tłoki umożliwiające granie wszystkich dźwięków w całej rozpiętości skali. 

Obecnie jest szeroko wykorzystywana w wielu gatunkach muzycznych, takich jak jazz, funk, blues, reggae czy ska. Stanowi również solidny filar instrumentarium każdej szanującej się orkiestry, a niekiedy również mniejszych formacji, jak np. różne kwartety. Oprócz profesjonalnych zastosowań znajduje uznanie wśród początkujących oraz dzieci, stanowiąc jednocześnie doskonałą formę rozrywki i samorozwoju.

Jak działa trąbka?

Jeżeli chodzi o jej działanie, to wspomniane wcześniej zawory, czyli tłoki, otwierają lub zamykają alternatywne drogi przepływu powietrza, co umożliwia zmianę wysokości wydobywanych dźwięków. Oprócz tego zazwyczaj posiada dodatkowy zawór, który służy opróżnianiu zgromadzonego w niej płynu – najczęściej pary wodnej oraz śliny. Może mieć to szczególne znaczenie w przypadku młodszych dzieci oraz początkujących amatorów. 

Przyjmuje się, że nabycie odpowiednich umiejętności gry na tym instrumencie to długa i mozolna droga, chociaż nie jest to regułą – co potwierdzają Klienci naszego sklepu muzycznego. Sprzęt ten sprawdzi się także u dzieci oraz początkujących. Takie produkty są również oferowane przez nasz sklep muzyczny. Co jednak jest kluczowe w całym procesie nauki? Szczególną uwagę warto zwrócić na:

  • odpowiednie ułożenie wargi, szczęki oraz języka;
  • dbałość o oddech i nabieranie odpowiednio dużej ilości powietrza (tzw. trening płuc);
  • dobranie dobrze dopasowanego ustnika, tak aby gra była wygodna.

Jakie są rodzaje trąbki?

Przede wszystkim trąbki, jakie oferuje nasz sklep, dzielą się na strojone w tonacji B oraz w tonacji C. Szczególnym rodzajem instrumentu jest piccolo, grająca oktawę wyżej, aniżeli standardowa konstrukcja. Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu niższych dźwięków, istnieją również specjalne formy basowe, obniżone o całą oktawę. Teraz sam możesz zdecydować, która opcja będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia! Oprócz tego trąbka to doskonały instrument dla dzieci, który nie tylko zapewni im dużo frajdy, ale także przyczyni się do kreatywnego rozwoju.

Jak wybrać trąbkę?

Jeżeli tylko zdecydujesz się na grę na tym instrumencie, na samym wstępie powinieneś zastanowić się, jaki gatunek muzyki masz zamiar wykonywać. Ta decyzja może determinować Twój wybór. Niektóre z produktów dostępnych w naszym internetowym sklepie z instrumentami muzycznymi są posrebrzane, zaś inne zostały wykończone złotym lub bezbarwnym lakierem. Takie trąbki sprawdzają się w przypadku pasjonatów wykonujących muzykę klasyczną, ale także idealne dla osób grających muzykę popularną. 

W innej sytuacji warto zastanowić się nad ciemniejszą charakterystyką brzmieniową, która może okazać się kluczowa szczególnie w gatunkach takich jak jazz lub muzyka rozrywkowa. Nie ma jednak jednej słusznej reguły, której powinieneś przestrzegać bez wyjątków. Każda profesjonalna trąbka, jaką oferuje nasz sklep muzyczny, będzie stanowić odpowiednie narzędzie, zarówno do wykonywania pracy, jak i amatorskiego grania po godzinach.

Trąbka dla dziecka może charakteryzować się nieco mniejszymi wymiarami, które umożliwiają swobodne posługiwanie się tym instrumentem, bez obaw o brak dopasowania wielkości. Trąbka dla początkujących to z kolei świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w tej formule muzycznej

Do wszystkich instrumentów proponujemy w zestawie futerał, dzięki któremu można wygodnie i bezpiecznie przenosić instrument i transportować go. W naszym sklepie muzycznym znajdziesz wszystko, co niezbędne, by rozpocząć piękną przygodę z graniem – niezależnie od tego, czy jesteś początkującym muzykiem, czy rodzicem dziecka, któremu chcesz sprawić prezent.

Sortuj według: Wyświetl po produktów