Wczytuję dane...

Waltornie

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty przygotowanej przez nasz sklep muzyczny. W prezentowanym asortymencie znajdują się wykonane z troską o każdy detal waltornie, czyli instrumenty dęte blaszane, których brzmienie jest niezwykle cenione zarówno przez znawców tematu, jak i pasjonatów. Jako doświadczeni specjaliści zadbaliśmy o to, aby wszyscy klienci mieli jak najszerszy wybór. Proponujemy tego typu przyrządy najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych światowych marek, takich jak np. Stomvi.

Zapewniamy, że korzystając z usług naszego sklepu muzycznego, zyskują Państwo gwarancję nie tylko najwyższego standardu obsługi, ale także korzystnych cen m.in. wspomnianych już waltorni. W razie pojawienia się wątpliwości dotyczących tego, jaki konkretnie instrument dęty blaszany wybrać, zapraszamy do kontaktu z doradcami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne i pomogą znaleźć optymalną opcję. Nie mamy żadnych wątpliwości, że nasza oferta wyczerpie oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców!

Co warto wiedzieć na temat waltorni?

Nazwa tego wyjątkowego przyrządu z grupy dętych blaszanych pochodzi z języka niemieckiego i w tłumaczeniu na polski oznacza leśny róg. Fakt ten może być jednak nieco mylący, ponieważ sama waltornia wywodzi się z Francji, gdzie jej protoplastą był klasyczny róg myśliwski – wykorzystywany przede wszystkim podczas polowań. Cechą charakterystyczną tego instrumentu dostępnego w naszym sklepie jest jego konstrukcja. Tworzy się go z aż trzykrotnie zawiniętej w spiralę metalowej rurki. Około 45% jej długości zostaje ułożona równolegle, a reszta natomiast rozchodzi się w hiperboliczny sposób, aż do silnie rozszerzonej czary dźwiękowej.

We wnętrzu można znaleźć dodatkowe i połączone z wentylami rurki umożliwiające wydobywanie pełnej skali dźwięków. Tak złożona i jednocześnie precyzyjna konstrukcja sprawia, że waltornia należy do jednych z najbardziej skomplikowanych instrumentów z kategorii dętych blaszanych dostępnych na rynku. W naszym sklepie muzycznym bez problemu znajdą Państwo wiele wykonanych z troską o każdy detal modeli. Zachęcamy do kontaktu już dziś!

Gra na waltorni

Z jakich konkretnie powodów to wyjątkowy instrument muzyczny? Waltornia wyróżnia się przede wszystkim tym, że czara dźwiękowa nie jest skierowana standardowo ku górze, lecz w dół i ku tyłowi. Samą grę natomiast uważa się za niezwykle trudną, ponieważ wymaga doskonałej kontroli oddechu. Wynika to z tego, że opisywany sprzęt narażony jest na tzw. przedmuchanie.

Waltornie – postaw na najlepszą ofertę!

Ile kosztuje wysokiej jakości waltornia? Cena uzależniona jest od kilku czynników, w tym m.in. od marki instrumentu. Dlatego też wszystkich zainteresowanych zakupem modeli z grupy dętych blaszanych serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty naszego sklepu muzycznego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców, gwarantujemy indywidualne podejście do każdego z klientów, rzetelne doradztwo oraz kompleksową obsługę. Zachęcamy do kontaktu już dziś!

Sortuj według: Wyświetl po produktów