Wczytuję dane...

Trąbki piccolo

Instrumenty dęte blaszane cieszą się dużą popularnością zarówno wśród początkujących muzyków, jak i profesjonalistów. Do tej grupy zaliczają się trąbki piccolo, które mamy w ofercie. Grająca o oktawę wyżej od standardowych modeli odmiana świetnie sprawdza się np. dla artystów jazzowych. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką tego typu przyrządów!

Czym wyróżnia się trąbka piccolo?

Opisywany rodzaj instrumentu dętego blaszanego ma dość charakterystyczną budowę. Ustnik jest stosunkowo krótki, a zastosowany w nim wlot – mały. Najczęściej spotyka się trąbki piccolo w stroju B, ale występują też egzemplarze z dodatkową rurką. Taki model wymaga od muzyka doskonałego słuchu i wysokich umiejętności. Przy odpowiednim użyciu zapewnia czyste, wyraziste dźwięki, które świetnie sprawdzają się podczas odgrywania kompozycji np. w orkiestrach symfonicznych.

Obecnie najczęściej spotykane są trąbki piccolo w wersji z czterema wentylami. Ostatnim jest przeważnie kwartwentyl – zapewnia możliwość uzyskania niskich dźwięków poprzez rozszerzenie skali o kwartę w dół. Tłoki w takich egzemplarzach pracują pionowo. Występują także tego typu instrumenty dęte blaszane, w których wspomniane elementy działają w ruchu poziomym. Mowa o modelach wentylowo-obrotowych.

Trąbki picollo najlepszej jakości w sklepie muzycznym Sonore

Przy zakupie opisywanych przyrządów należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami instrumentów muzycznych jesteśmy w stanie zaproponować je w atrakcyjnych cenach. Są to egzemplarze przygotowane z trwałych materiałów. Dodatkowe powłoki zabezpieczające chronią przed uszkodzeniami, a także nadają korpusowi elegancki wygląd. Po więcej informacji na temat konkretnych modeli z oferty naszego sklepu zapraszamy do kontaktu.

Sortuj według: Wyświetl po produktów