Wczytuję dane...

Saksofony tenorowe

Saksofony tenorowe zalicza się do instrumentów dętych drewnianych, aerofonów stroikowych. Ten akustyczny łuk w kształcie odwróconej litery 's' pozwala na uzyskanie wielowymiarowych dźwięków poprzez granie na saksofonie tenorowym. Ergonomia zapewnia komfort gry, odczuwalny na każdym poziomie umiejętności gry na tym instrumencie muzycznym.

Saksofony tenorowe dają czyste brzmienie dźwięków, także z najniższych rejestrach. Dzięki temu, możliwe jest tworzenie w dowolnym stylu. Ważne atuty saksofonów tenorowych to także precyzyjna intonacja oraz komfort gry. Z saksofonu tenorowego można wydobyć niezwykle mocne dźwięki. Proponowane przez nas saksofony tenorowe powstają we współpracy z wybitnymi saksofonistami.

To średniej wielkości instrument, który zalicza się do grupy dętych, drewnianych aerofonów stroikowych. Ten akustyczny łuk w kształcie odwróconej litery 's' pozwala na uzyskanie wielowymiarowych dźwięków – te z pewnością nie raz zainteresowały Twój słuch, prawda? Saksofon tenorowy oraz jego brzmienie w pierwszej kolejności możesz kojarzyć z charakterystyczną muzyką jazzową oraz klimatem jam session w amerykańskich klubach i nie tylko. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze saksofony w atrakcyjnych cenach.

Historia instrumentu

Być może historia tego instrumentu nie jest tak bogata jak w przypadku trąbki, lecz charakterystyka brzmieniowa rekompensuje wszelkie ubytki w tej materii. Powstanie pierwszego saksofonu tenorowego datuje się na połowę XIX wieku, zaś nazwa pochodzi od nazwiska jego wynalazcy, Adolfa Saxa. Na początku saksofon wykorzystywano głównie w orkiestrach wojskowych, natomiast jego twórcy przyświecało dość duże marzenie – podbić największe sceny muzyki rozrywkowej. Być może przełożyło się to w późniejszym czasie na ceny tego instrumentu w sklepach.

Jednakże długa droga wiodła przez meandry muzyki klasycznej, dla której saksofon tenorowy był mało reprezentacyjny. Po drugie początkowo miał ostre i dźwięczne brzmienie, co nie spodobało się muzykom klasycznym. Dzięki ewolucji saksofonu obecnie można z powodzeniem uznać go za pełnoprawny instrument, którego ceny nierzadko mogą zwalić z nóg. Na szczęście nasz sklep wychodzi naprzeciw rynkowym standardom, oferując konkurencyjne propozycje. 

Jak jest zbudowany?

Na wstępie warto zaznaczyć, że saksofony to konstrukcje zaliczane do drewnianych, ponieważ posiadają stroik z tego materiału. I nie zmienia to faktu, że zazwyczaj mają metaliczny, złoty wygląd. Każdy saksofon tenorowy składa się z ustnika, szyjki oraz korpusu, który zakończony jest czarą. Ten specyficzny kształt również ma wpływ na wyjątkowe dźwięki.

Zdecydowana większość instrumentalistów, którzy wykonują muzykę klasyczną, preferuje wykorzystywanie części wykonanych z ebonitu. W muzyce rozrywkowej częściej są stosowane elementy metalowe, które według niektórych powodują trudności w kontroli dźwięku. W naszym sklepie znajdziesz również wybrane mechanizmy w najlepszych cenach, które będą kompatybilne z wybranymi przez Ciebie instrumentami, a wszystkie akcesoria zostaną dopasowane dokładnie do Twoich potrzeb.

Czym charakteryzuje się saksofon tenorowy?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że każdy saksofon tenorowy, który posiada nasz sklep, jest budowany w stroju B, co stanowi standardową cechę tego instrumentu, niezależnie od jego ceny. Ergonomia zapewnia komfort gry, odczuwalny na każdym poziomie umiejętności posługiwania się tym instrumentem muzycznym. Saksofony tenorowe, jakie znajdziesz w sklepie, dają czyste brzmienie dźwięków, także z najniższych rejestrach. Dzięki temu możliwe jest tworzenie w dowolnym stylu. Ważne atuty saksofonów to także precyzyjna intonacja, dzięki czemu można wydobyć z nich niezwykle mocne dźwięki.

saksofon tenorowy oraz jego cena to cechy ze sobą wzajemnie połączone. Oferujemy wyłącznie wysokojakościowe instrumenty, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających Klientów. Proponowane przez nas saksofony tenorowe powstają we współpracy z wybitnymi saksofonistami, co przekłada się na poziom precyzji oraz dopasowania do standardów jakości na profesjonalnym poziomie. 

Zobacz nasze saksofony!

Nasz sklep oferuje atrakcyjne ceny saksofonów, dzięki czemu będziesz mógł dopasować interesujący Cię produkt do swoich potrzeb. W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji i postaram się pomóc w każdej sprawie. Już teraz dokonaj zakupu i ciesz się wymarzonym instrumentem przez długie lata!

Sortuj według: Wyświetl po produktów