Wczytuję dane...

Puzony basowe

Znajdujące się w grupie aerofonów ustnikowych instrumenty dęte blaszane chętnie wykorzystywane są np. w orkiestrach. Mowa m.in. o puzonach basowych, które mamy w ofercie. Dzięki nawiązaniu współpracy z renomowanymi ich producentami, jesteśmy w stanie zaproponować klientom naszego sklepu wysokiej jakości przyrządy o eleganckim wyglądzie. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnego asortymentu w tym zakresie!

Co warto wiedzieć przed zakupem puzonu basowego?

Przy wyborze instrumentów dętych blaszanych należy mieć na uwadze charakterystykę planowanej ich eksploatacji. W porównaniu do popularnych modeli tenorowych puzony basowe mają większe ustniki, które w przypadku niektórych użytkowników mogą wymagać nieco dłuższego przyzwyczajenia. Sam korpus jest przeważnie podobnych rozmiarów. Kluczową różnicą jest wysokość granych dźwięków na takim przyrządzie. Za pomocą opisywanego instrumentu dętego blaszanego uzyskuje się nawet notę C5. Takie brzmienie w połączeniu ze stosunkowo dużą prostotą użytkowania sprawia, że puzon basowy jest również odpowiednim rozwiązaniem dla początkujących.

Gdzie dobrze sprawdzi się puzon basowy?

Wspomniany model wykorzystuje się w orkiestrach symfonicznych. Ma też zastosowanie w formacjach wojskowych zajmujących się oprawą muzyczną oficjalnych uroczystości. Puzony basowe wybierane są jednak również do mniej formalnych zespołów. Chętnie stawiają na nie soliści, w tym artyści jazzowi oraz grający klasykę. Dostępne są ponadto egzemplarze służące do nauki. Takie modele bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku najmłodszych muzyków, czyli użytkowników w wieku szkolnym.

Mimo stosunkowo sporych gabarytów, opisywany instrument dęty blaszany przy niewielkiej wprawie staje się wygodny i dość prosty w obsłudze. Ważne jest, by dobrać odpowiedni jego rodzaj do oczekiwanej barwy wytwarzanych dźwięków i charakterystyki utworów, które docelowo mają być odgrywane na takim przyrządzie. Klientom zapewniamy fachowe doradztwo przy zakupie modeli dostępnych w naszym szerokim asortymencie. Zapraszamy do kontaktu!

Sortuj według: Wyświetl po produktów