Wczytuję dane...

Puzony altowe

Wysoka jakość wykonania instrumentu zapewnia możliwość wytwarzania dźwięków o pożądanej barwie i w określonej tonacji. Zastosowanie najlepszych materiałów oraz przemyślana budowa mają ponadto wpływ na komfort użytkowania danego przyrządu dla muzyka. Doskonałym przykładem są puzony altowe, które mamy w ofercie. Zapewniamy fachowe doradztwo przy ich wyborze – zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

Jak wybrać odpowiedni puzon altowy?

Jedną z istotnych kwestii branych pod uwagę podczas zakupu wspomnianego instrumentu dętego blaszanego jest materiał użyty do jego produkcji. Najczęściej stosuje się wykończenie ze srebra lub jego stopu z niklem. Chromowana powłoka nadaje natomiast puzonowi altowemu elegancki wygląd. Należy również pamiętać o sprawdzeniu wagi danego modelu. Dla początkujących użytkowników cięższe egzemplarze mogą okazać się zbyt trudne w obsłudze i niekomfortowe.

Ważne jest ponadto dodatkowe wyposażenie puzonu altowego. W niektórych wersjach zamontowano takie elementy jak specjalne dźwignie kwartwentyla służące do łatwego obniżenia dźwięku o kwartę. Należący do grupy aerofonów ustnikowych przyrząd powinien być też ergonomiczny. Warto zwrócić uwagę na charakterystykę uchwytu, który ma zapewnić użytkownikowi wygodę podczas gry.

Kiedy puzon altowy będzie najlepszym wyborem?

Muzycy korzystają z różnych rodzajów opisywanych instrumentów dętych blaszanych. Są one przygotowywane w wersjach: suwakowej, tenorowej, sopranowej, basowej, tenorowo-basowej, a najrzadziej – wentylowej. Oferowany w naszym sklepie puzon altowy doskonale sprawdza się w orkiestrach symfonicznych. Z powodzeniem można go też wykorzystywać do gry w zespołach rozrywkowych oraz folklorystycznych. Jest chętnie wybierany przez muzyków jazzowych. Charakterystyczne brzmienie opisywanego modelu świetnie współgra z instrumentami smyczkowymi.

Klientom gwarantujemy pomoc przy zakupie tego typu instrumentów. W razie wątpliwości podczas ich wyboru zachęcamy do kontaktu – doradca z naszego sklepu wskaże najlepsze w danym przypadku rozwiązanie.

Sortuj według: Wyświetl po produktów