Wczytuję dane...

Po 100 latach saksofonowych innowacji, koncepcji i produkcji, Henri SELMER Paris redefiniuje współczesną tożsamość saksofonu tenorowego w postaci Supreme.

Stworzenie Supreme ucieleśnia kulminację odwiecznej kombinacji savoir-faire z doskonałym opanowaniem narzędzi produkcyjnych, a wszystko to w celu spełnienia oczekiwań "Maison" SELMER.

Tenor Supreme osiąga wyczyn przekraczania elastyczności i wrażenia lekkości spotykany w modelach historycznych i łączy te cechy z precyzją i dokładnością modeli współczesnych. Jest zarówno potężny, jak i zdolny do nieskończonego wyrafinowania. To umożliwia imponującą moc lub bardzo wyrazisty liryzm wyrazu. Jego dynamiczne możliwości sięgają od ledwie słyszalnego szeptu do zawodzącego krzyku. Tenor Supreme przeciwstawia się naturalnej bezwładności charakterystycznej dla tenoru, oferując prawdziwe wrażenie lekkości od momentu wejścia w ręce muzyka, dzięki redystrybucji ogólnej równowagi i zwartości ergonomii. Ta wolność przejawia się przede wszystkim w ogromnej elastyczności i giętkości dźwięku, wcześniej nieosiągalnego w tenorze, a cel ten został osiągnięty dzięki nowej menzurze.

Tę nową tożsamość tenoru Supreme uzupełnia kreatywna, odważna i innowacyjna estetyka, którą można znaleźć w każdym szczególe instrumentu.

Wyrafinowanie i staranność wykonania zapewniają niezrównaną przyjemność i łatwość gry, czyniąc z niej źródło inspiracji do ponownego odkrycia tenoru.

Chris Potter:
"
Tenor Supreme ma te cechy, które są dla mnie ważne. Jest podobny do mojego starego Mark VI lub do mojego Super Balanced Action. Uwielbiam jego barwę."

Branford Marsalis:
"
Zacząłem grać na tenorze Supreme i natychmiast jego dźwięk był niesamowity. Może odtwarzać każdy rodzaj muzyki w dowolnym zakresie. Przypomina mi stare instrumenty."

Ravi Coltrane:
"
Całe życie gram na saksofonach SELMER. Czekałem, aż Selmer stworzy tenor, który będzie rywalizował z jego doskonałymi protoplastami. Tenor Supreme to ma. Gra lepiej niż moja Super Balanced Action. Tenor Supreme ma dużą moc, bezwysiłkowe wyczucie mechaniki, piękną prawą rękę, dużo grubego rdzenia. We wszystkich rejestrach gra pięknym brzmieniem."

Rick Margitza:
"
Tenor Supreme gra świetnie. Gra tak dobrze, a nawet lepiej niż wiele instrumentów vintage, które wypróbowałem. Jest jednocześnie ciemny i jasny. Ma pełnię."

David Sanchez:
"
Tenor Supreme ma wszystko. To, czego oczekuję od instrumentu, to mieć szeroką paletę, różne tekstury. W przypadku tego tenoru najbardziej uderza mnie to, jak na wiele różnych sposobów mogę na nim grać. Ergonomicznie nie muszę myśleć, to po prostu tam jest."

Stephane Guillaume:
"
Tenor Supreme jest wspaniały. Już wizualnie rezonuje! Daje mi możliwość odkrywania ukrytych zakamarków saksofonu tenorowego, o których istnieniu nie miałem pojęcia i inspiruje mnie do rozwijania mojej gry."

Melissa Aldana:
"
Jestem zaskoczona, jak strojny i jak responsywny jest tenor Supreme. Pierwszą rzeczą, którą kocham, jest spójność dźwięku i intonacja. Czuję ogromną łatwość gry. On po prostu brzmi jak to, co słyszę w mojej głowie. Dźwięk jest bardzo ładny."

Eli Degibri:
"
Tenor Supreme jest taki piękny, taki zrównoważony. Ma tę niesamowitą projekcję. Dziękuję za stworzenie tego pięknego instrumentu!"

 • Skala: : 

  do wysokiego fis

 • Podpórka pod kciuk: : 

  metalowa, regulowana we wszytkich kierunkach

 • Poduszki: : 

  skórzane z metalowymi rezonatorami

 • Sprężynki: : 

  stal nierdzewna (Blue Steel)

 • Ustnik:: 

  Concept

 • Futerał: : 

  Supreme