Wczytuję dane...

Okrągła komora.

Odchylenie: 1.06 mm
Długość lady: 21 mm

Wraz z wypuszczeniem na rynek ustnika do saksofonu altowego, seria "Concept" od razu stała się wyznacznikiem nowych trendów. Firma Henri SELMER Paris rozszerza ją teraz o ustnik do saksofonu sopranowego.

Ustnik ten charakteryzuje się łatwością wydobycia dźwięku oraz okrągłym i bogatym brzmieniem. Jego cechą wyróżniającą jest zewnętrzne wykonanie, które ma przede wszystkim zapewnić komfort grającemu. Jego wlot jest szerszy niż w tradycyjnym ustniku sopranowym. Dzięki temu zmiana saksofonu z altowego na sopranowy jest dużo łatwiejsza. Muzyka i jej wykonawcy odniosą również należytą korzyść dzięki dalszym ulepszeniom w zakresie akustyki i ergonomii.

Vincent David
"Ustnik jest ważnym ogniwem w intymnej i wyłącznej relacji pomiędzy muzykiem, a jego brzmieniem. Ciepło, precyzja i jednorodność - to są zaledwie niektóre słowa opisujące brzmienie modelu "Concept", który otwiera także wiele innych, wprost nieograniczonych muzycznych możliwości."

Daniel Gauthier
"Bogate, czyste i uwodzicielskie brzmienie, fantastyczna odpowiedź i intonacja we wszystkich rejestrach, dobra projekcja dźwięku - wszystko to składa się na wielki sukces tego ustnika. Zadowoli on niejednego saksofonistę sopranowego, który w ustniku poszukuje większej przestrzeni wykonawczej i dźwięku artystycznego w sensie dosłownym."